השתלות שיניים בהרצליה

השיטה הבזאלית

השתלות שיניים בהרצליה

שתלים דנטליים הם שורשי שיניים מלאכותיים הממוקמים בניתוח בעצם הלסת כדי להחליף שיניים חסרות. השתלים עשויים לרוב מטיטניום, והם מעוצבים כמו בורג. השתל מוברג לתוך עצם הלסת. ניתן להשתמש בהם כדי להחליף כל סוג של שן, כולל טוחנה עליונה או תחתונה, שן אחורית (פרה-טוחנות), או אפילו שן קדמית (חותכת). שתלים יכולים להחזיק מעמד עשרות שנים והם עוזרים בלעיסה ודיבור יותר מטיפולים אחרים כגון גשרים או שיניים תותבות. השתלים קיימים מאז שנות ה-60 ומאז נעשה בהם שימוש בלמעלה מ-100 מיליון אנשים ברחבי העולם.

סוגים של השתלות שיניים

ישנם שלושה סוגים של השתלות שיניים:
1) שתל אנדוסטאלי – שתל זה משמש להחלפת שורש השן.
2) שתל subperiosteal – סוג זה של שתל משמש כדי להחליף את אובדן העצם בלסת.
3) שתל תת-רירי – סוג זה של שתלים משמש כחלופה לשן שאבדה עקב עששת או טראומה.

תהליך השתלת שיניים הוא ארוך ומסובך, אך כדאי בסופו של דבר כי הם קבועים ואין צורך להחליף אותם כמו שיניים תותבות או גשרים.

להלן השלבים של השתלת שיניים:

1. צילומי רנטגן וסריקת CT – צילומי רנטגן שונים וסריקת CT היא טכניקות הדמיה רפואיות. סריקת CT משתמשת בקרני רנטגן מבוקרות מחשב כדי ליצור תמונות חתך של הגוף. בדיקת CT להשתלות שיניים היא בדיקת רנטגן של עצם הלסת והמבנים הדנטליים כדי לקבוע אם יש בעיות כלשהן בעצם, כגון אובדן עצם או אוסטאופורוזיס. הצילומים הללו הן הכלים היעילים ביותר לאבחון פתולוגיית שורש השן ולהערכת צפיפות העצם.

2. ייעוץ טרום ניתוחי – על מנת לקבוע איזה סוג של השתלת שיניים יתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים שלך, חשוב להתייעץ עם רופא שיניים שיוכל לספק לך מידע נוסף על המצב הספציפי שלך ומה יתאים לך ביותר. לאחר מכן יכין איתך רופא השיניים תוכנית ניתוח שמתארת ​​מה צריך לעשות וכמה זמן זה ייקח

3. הניתוח ומיקום השתלים – השלב הראשון בתהליך זה הוא הסרת השן (אם ישנה). רופא השיניים יקבע האם ניתן להסיר בקידוח או בלייזר. לאחר הסרת השן, הם יכינו את אזור העצם שבו הם יכניסו את השתל עם חתך קטן בחניכיים שלך ולאחר מכן ישימו אנטיביוטיקה כדי להפחית כל סיכון לזיהום. לאחר מכן, הם יעשו פתח על עצם הלסת שלך שבו הם יציבו בורג או עמוד מתכת שישמש כשורש השן החדש. לאחר מכן הם ימלאו את החור הזה ב”מלט” מיוחד לעצם או ישתמשו בברגים כדי לאבטח את השתל במקומו.

4. תהליך ריפוי ומעקב – תהליך הריפוי של השתלות שיניים משתנה מאדם לאדם. השבועות הראשונים לאחר הניתוח הם קריטיים לתהליך הריפוי והמעקב של שתלים דנטליים. חשוב להימנע ממזונות שעלולים לגרום לגירוי, כמו פירות הדר ועגבניות, עד לאחר החלמת החתך.

השתלות שיניים בהרצליה ע”י מומחים

השתלות שיניים קיימות כבר עשרות שנים והן הפכו פופולריות יותר ויותר בשנים האחרונות, גם אצלנו בארץ. הליך השתלות שיניים בהרצליה נעשה בדרך כלל על ידי כירורג פה או רופא שיניים מומחה. החומרים מהם עשויים השתלים הדנטליים עשויים לרוב מטיטניום, זירקוניום או שילוב של שניהם. כמו שנאמר, הם מעוגנים בעצם הלסת בעזרת בורג והם חזקים מאוד. הליך ההשתלה אורך בדרך כלל מספר קצר של שעות.

טיפול שתלים בזאלים בהרצליה

שתלי שיניים בזאליים הם סוג של שתל דנטלי המונח לתוך הלסת וניתן להשתמש בו כדי להחליף שיניים חסרות. השתל מורכב מעמוד מתכת (טיטניום רפואי) המוחדר לתוך העצם. לאחר מכן מוצמד העמוד הזה לכתר שעשוי מחרסינה או אקריליק. ההליך של שתל מסוג זה אורך לרוב כשעתיים וניתן לעשות אותו בהרדמה מקומית.

להכנסת שתלים בזאלים על ידי מומחה יש יתרונות רבים, כולל:

– השתלים מחזיקים מעמד לאורך זמן (יש הטוענים לכל החיים), כך שלא יהיה צורך להחליף אותם

– השתלים קלים לניקוי ותחזוקה כך שהם לא יגרמו למחלות חניכיים או ריקבון

– השתלים יכולים להקל עליך ללעוס מזון

שיקום פה ביום ברעננה

שיקום הפה הוא תהליך שעוזר להתאושש מטראומה או פציעה בפה ובלסת. ניתן לעשות זאת ביום אחד עם סדרת טיפולים, בהתאם לחומרת הפציעה. התהליך מתחיל בבדיקה אצל כירורג פה ולאחר מכן דיון על אפשרויות הטיפול והסבר על היתרונות והחסרונות של כל אפשרות.
שיקום הפה ביום אחד אינו מושג חדש בישראל והוא הוצג בתחילת שנות ה-2000, אך הוא צובר פופולריות בישראל בשנים האחרונות ככל שיותר אנשים מתחילים להכיר ביתרונות שלו.

לשיקום פה ביום ברעננה יש יתרונות רבים, ביניהם:

– מבטל את הצורך בתהליך ארוך ומתמשך עם מספר ביקורים
– זמן החלמה מהיר יותר וטיפול יעיל יותר
– מסייע לחולים להימנע מהסיכון לפתח סיבוכים או זיהומים שיכולים לקחת שבועות עד להחלמה.

השתלות שיניים ללא כאב ברעננה

שתלים דנטליים העשויים מטיטניום נחקרו והוכח כי החומר ממנו עשויים השתלים תואם ביולוגי ולא אלרגני. טיטניום אינו משחית או מגיב עם הרקמה בפה ויכול להישאר שנים רבות. בנוסף, סגסוגת הטיטניום חזקה מספיק כדי לעמוד בכוחות לעיסה ובכוחות נשיכה כבדים מבלי להתכופף.

הליך השתלות שיניים ללא כאב ברעננה, מתחיל עם רופא השיניים שמכין את האזור בו יונח השתל. לאחר מכן, הם יעשו חתך בחניכיים ולאחר מכן יכניסו את העמוד לפתח. ברגע שזה נעשה, הם יחברו אליו בורג קטן וימקמו אותו ברקמת העצם. לאחר מכן רופא השיניים יכסה אזור זה עם דש חניכיים לפני סגירת פצעים פתוחים עם תפרים או תפרים. המטופל בדרך כלל יכול לחזור לשגרה הרגילה לאחר 24 שעות של ניתוח ועליו להימנע מאכילת מזון קשה למשך שבועיים.

 

נשמח להיות אתכם בקשר קרוב, ולייעץ מה הכי טוב עבורכם!

דילוג לתוכן