השתלת עצם בלסת עליונה

השיטה הבזאלית

השתלת עצם בלסת עליונה

שיקום הפה הוא הליך שבו נעשות כל מיני פרוצדורות על מנת להחזיר את תפקודו הטבעי. שתלים דנטליים הם תחליף לשיניים שחוו טראומה או ניזוקו מבעיות כלשהן. אחת הפרוצדורות הנדרשות לפני תהליך זה הוא השתלת עצם בלסת עליונה ותחתונה (במידת הצורך) במקרה ואין מספיק עצם. למה היא כל כך חשובה? כי – היא זו שתופסת את השתל כמו שצריך במקומות ומונעת ממנו לזוז או להיעקר ממקומו.

השתלת שניים מתבססת על החדרת שתלים דנטליים אל תוך עצמות הלסתות בצורת הברגה. כשהעצם עבה והקוטר מספיק רחב – ניתן לבצע את ההשתלה ללא השתלת עצם לפני. אך אצל מטופלים שאין להם מספיק עצם לסת והקוטר הוא צר – יש צורך. הליך זה נקרא גם שיקום הפה.
את הניתוח יש לבצע רק לאחר שהשן הפגועה נעקרה והאזור בשום פנים ואופן לא מודלק!

 למה יש מחסור בעצם לסת?

הסיבות למחסור בעצם הלסת הן רבות ומשתנות מאדם לאדם. לעיתים קרובות זה קורה בגלל דלקות חמורות וזיהומים או טראומה כלשהי ללסת, ולעיתים בשל תורשה וגנטיקה. שיקום הפה לסת תחתונה הוא הליך שכיח מאוד באוכלוסייה וניתן לבצע אותו אצלנו במרפאת בזאלי סמייל, כמו כן גם שיקום הפה לסת עליונה.

מי מתאים לעבור שיקום לסת עליונה ותחתונה?

את הליך שיקום הפה לסת תחתונה ושיקום הפה לסת עליונה יכול כמעט כל אחד לעבור בהצלחה. הרופא שיניים המומחה צריך להתאים למטופל את שיטת ההשתלה המתאימה לו בטכניקה המותאמת לו על פי המאפיינים שלו.

 מתי צריך בכלל השתלת עצם בלסת עליונה?

כשיש צורך בעצם לסת חזקה יותר, כשאין מספיק עומק ורוחב לעצם וכתוצאה מכך לא יכולה לתפוס את השתל חזק. עצם הלסת היא חשובה מאוד ואין להקל ראש בהליך.
כמו כן, קיימת גם שיטה חדשה שבה משתילים שתלים דנטליים הנקראים שתלים בזאליים (שהם קצרים יותר) והיא שיטה מורכבת שלא מתאימה לכולם ודורשת מנתח בעל ניסיון וידע רב, כמו הצוות אצלנו בבזאלי סמייל.

 צוות בזאלי סמייל הינו צוות מומחה ומיומן, בעל ותק של שנים רבות בתחום. נשמח להעניק לכם את השירות הטוב ביותר שיש, ולתת לכם מענה גם להשתלות שיניים, עצמות לסת ושיקום לסת עליונה.

נשמח להיות אתכם בקשר קרוב, ולייעץ מה הכי טוב עבורכם!