התאמת כתרים בשיניים

השיטה הבזאלית

התאמת כתרים בשיניים

רפואת השיניים והטכנולוגיות המתקדמות הקיימות כיום ושרק הולכות ומתפתחות, מאפשרות למי שסובל מבעיות שיניים כאלה ואחרות לקבל טיפול המותאם להם בדיוק, שבסופו יצאו עם חיוך מושלם. הטיפול הפך להיות בר השגה, דבר שלא היה קיים עד לפני כמה עשורים! תחום שיקום הפה ברפואת השיניים הינו תחום נרחב אשר כל הזמן בחידושים, וכיום מציע הודות לטכנולוגיות מתקדמות ולחומרים האיכותיים, מגוון רחב של אפשרויות להתאמת הכתרים בשיניים למטופל.

מתי נשתמש בכתרים?

כשאר השן הרוסה באופן משמעותי הפוגע בתפקודה ובאופן שלא ניתן לשחזר בקלות. רופא השיניים יבחר לשחזר את השן בעזרת כתרים מלאכותיים הנראית בדיוק כמו שיניים טבעיות.
כמובן שישנה חשיבות רבה להכנת המקום לפני ההתקנת הכתרים. יש להשלים הליכים טיפוליים משקמים ובניהם טיפול עששת, טיפול שורש ועוד (לפי המלצת רופא השיניים). בכך שנכין את המקום לכתרים, נגדיל את סיכויי הצלחת השחזור לטווח הרחוק.
החלק המשמעותי ביותר שנעשה על ידי הרופא שיניים הוא להשיג התאמה מדויקת השן ואזורי החיבור שלה עם הכתר. התאמת כתרים בשיניים בצורה איכותית ומדויקת, תאריך את חיי הכתרים.

מתי מומלץ לעשות כתרים בשיניים?

רופא השיניים ימליץ לכם על כתרים בשיניים בכמה מצבים. לצורך שיקום של שיניים שנחלשו או נרקבו, במידה ואתם סובלים מנסיגת חניכיים, במידה ויש שן שבורה שלא ניתן לשחזר באופן אחר, במידע ויש צורך בשתלים דנטליים או שיניים תותבות.

ישנם כמה סוגים של כתרים:

כתר חרסינה – מיוצר ממתכת מצופה חרסינה אשר עלותו זולה יחסית אך הצבע המתכתי עלול להיחשף במידה ונוצרת נסיגת חניכיים.

כתר יצוק – עשוי מחומרים ללא ציפוי (לדוגמא זהב) ולכן לא נותן מענה אסתטי ולרוב יהיה בחלק האחורי של הפה.

כתר זירקוניה – כתרי זירקוניה הם הכתרים האולטימטיביים משום שהם עמידים בצורה יוצאת דופן וגם מבחינת אסתטיקה הם לא משנים את צבעם. כתר זירקוניה לא נשחק מהר ושומר על המבנה גם בתנאים קשים ולכן הם יוכלו להישמר לטווח הרחוק ביותר. אנו ממליצים על סוג כתרים אלה, ונשמח לתת לכם מענה גם בכתרים מסוג זירקוניה.

צוות בזאלי סמייל הינו צוות מהימן ומקצועי ביותר, בעל וותק בתחום רפואת השיניים. נשמח לתת לכם שירות ומענה גם בכתרים מסוג זירקוניה!

קצת על תהליך התאמת כתרים בשיניים…

התהליך כולו אורך כמספר פגישות בהן המטופל מגיע למרפאת השיניים שלנו ובה אנחנו מבצעים כמה בדיקות שבאמצעותן אנו יכולים לדעת את הממדים המדויקים של השן (או השיניים). את הכתר מייצרים על פי המידות שנלקו מכם, ובמידת הצורך נעשים בו שינויים ותיקונים עד להתאמה המדויקת ביותר. כתר שלא מותאם במדויק יכול לגרום לדלקות בחניכיים ולנסיגת חניכיים. לכן, חשוב להגיע למרפאה המתמחה במדידת שיניים לכתרים, כמו אצלנו ברשת מרפאות בזאלי סמייל.

נשמח להיות אתכם בקשר קרוב, ולייעץ מה הכי טוב עבורכם!

דילוג לתוכן