השתלות שן אחורית

השיטה הבזאלית

הצורך בהשתלות שן אחורית מגיע כאשר יש מחסור בשיניים האחוריות. כשיש מחסור של שיניים אחוריות, האדם נמצא בסיכון לתת תזונה. מעבר לכך שהשיניים האחוריות האחראיות על ריסוק וטחינת האוכל, מחסור בשיניים אחוריות יכול לפגוע בביטחון העצמי של האדם, אך לבעיה זו יש פתרון מתקדם ומודרני והוא השתלות שן אחורית! טיפול זה מאפשר שחזור של השיניים הטבעיות באמצעות שיניים מלאכותיות (כתרים באיכות הגבוהה ביותר).

ביצוע השתלות שן קדמית

השתלות שן קדמית הן הנפוצות ביותר. שיקום של אזור קדמי בפה הוא לרוב נובע מצורך אסתטי, לכן הוא אתגר כירורגי, שיקומי ואסתטי אמיתי לרופאי השיניים, גם המומחים ביותר. יש להתייחס לאזור זה בכובד ראש, הן מבחינת סוג השתל והן מבחינת סוג הניתוח. על הרופא לתכנן באופן קפדני ודייקני את אופן הניתוח וביצוע מדידות השיניים המלאכותיות.
לשיניים הקדמיות יש תפקיד חשוב והוא לחתוך את המזון אותו אנו אוכלים ולכן יש צורך בשיניים (כתרים) שיהיו חזקות ועמידות.

השתלות שן אחורית וטוחנת

השתלות שן טוחנת ואחורית נעשות במקרים בהם יש חוסר בשיניים אלה מכל סיבה שהיא. חשוב לבחור כתרים שהם חזקים ועמידים משום שהן צריכות לעמוד בכוח אדיר של הלעיסה באופן יום יומי.

אז האם יש הבדל בין השתלות שן קדמית (האזור האסתטי) מהשתלת שן בלסת אחורית (שיניים טוחנות)?

ההבדל הוא בצורך האסתטי. בשיניים הקדמיות כמובן נדאג שהתוצאות יהיו הכי אסתטיות (וכמובן גם עונות על הצורך התפקודי שלהן) בעוד שהשיניים האחוריות צריכות לענות על פרמטר הפונקציונאליות.

האם השתלות שן אחורית מורכבת יותר מהשתלות שן קידמית?

השתלת שיניים אחוריות, לעומת השתלת שיניים קדמיות, נעשית לאחר החדרת שתל קטן מאוד הדומה לבורג לעצם הלסת היכן שיש צורך בהשתלת שיניים ללא כאב, ולאחר מכן הרכבת השתל (הכתר) בצורת הברגה אל השתל. עצם הלסת חייבת להיות חזקה מספיק ועבה מספיק כדי שהשתל יוכל להיתפס כמו שצריך לטווח רחוק ולעמוד בכוחות הלעיסה המופעלים עליו באופן יום יומי. לכן, לפני שמבצעים את תהליך השתלות שן טוחנת על הרופא לוודא כי עצם הלסת של המטופל אכן עומדת בתנאים הדרושים להשתלה מורכבת זו.

במידה ויש חוסר ברקמת עצם הלסת, ישנן טכניקות רבות שמיועדות לפצות על חוסר העצם אך לרוב ננסה להימנע מכך משום שאלו הליכים עם זמן החלמה ארוך וממושך. בנוסף לכך, יש מקרים בהם ניתן לבחור לעשות שימוש בשתלים קצרים (שתלים בזאליים) אשר מפצים על האורך שלהם בשטח הפנים שלהם. אלו הם שתלים חזקים מאוד ומומלצים מאוד על ידי רופאי השיניים. אנחנו בצוות בזאלי סמייל, ממליצים מאוד על שתלים אלו ומזמינים אתכם להגיע אלינו לבצע את השתלות שן טוחנת ואת ההליכים השונים.

מאמרים נוספים

נשמח להיות אתכם בקשר קרוב, ולייעץ מה הכי טוב עבורכם!

דילוג לתוכן